Haber

Bakan Yanık: Sosyal hizmet merkezi sayısı 410’a çıkarılacak

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, vatandaşların işlemleri hızlandırması için açılan sosyal hizmet merkezi sayısının 2023’te 410’a çıkarılacağını söyledi.

AK Parti Adana’nın Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen 102. İl Danışma Kurulu Toplantısı’na Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve partililer katıldı . katıldı. Toplantının açılış konuşmalarını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu ve AK Parti Adana İl Başkanı Ay. Daha sonra toplantının divan heyeti üyeleri belirlendi.

HEDEF 410 SOSYAL HİZMET MERKEZİToplantıda söz alan Bakan Yanık, ilk olarak bugüne kadar kurulan sosyal hizmet merkezlerinde vatandaşlara verilen hizmetlerden bahsetti. İnsanların il müdürlüklerine gitmeden en yakın sosyal hizmet merkezinden hizmet alabileceklerini ifade eden Bakan Yanık, “2013 yılında başladığımız bu çalışmamıza 397 sosyal hizmet merkezi ile devam ediyoruz. 2023 yılı sonunda inşallah 410’a çıkaracağız.Bu kapsamda sadece Adana’da 109 bin 504 haneye ulaştık.Aile eğitim programı çerçevesinde 157 bin 578 kişiye eğitim verdik.Adana’da 1136 aileye hizmet verdik. Bu kapsamda ayrıca Adana’da 17 bin 624 kişiye evlilik öncesi aile eğitimleri verdik. Bağımlılıkla mücadele eğitimleri kapsamında Adana’da hizmet verdik 15 bin 969 kişiye eğitim verdik” dedi. dedi. ‘SOSYAL YARDIMLAR DEVAM EDİYOR’

Sosyal yardımlar kapsamında verilen hizmetlere değinen Bakan Yanık, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla Adana’da 16 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ocak-Ekim döneminde Adana’ya 105 milyon gönderdik. Ayrıca 41 milyon adet dönemsel hisse daha gönderdik. 2003 yılından bu yana gıda, eğitim, sağlık, şartlı nakit transferi ve proje bazlı sosyal yardım programlarımızı uygulamaya devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu