Haber

Berat Kandili depremin vurduğu Afşin’de dualarla gerçekleştirildi

Berat Kandili depremin vurduğu Afşin’de dualarla gerçekleştirildi

KAHRAMANMARAŞ – Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen illerde olduğu gibi Afşin ilçesinde de Berat Kandili dualarla gerçekleştirildi.

Depremin yıkıma yol açtığı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki Berat Kandili için Sahabe Kehf Camii’nde program düzenlendi. Programda depremlerde hayatını kaybedenler için dualar edildi. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu programın sonunda depremzedelere Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından bir konuşma yapılırken, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk tarafından kandil dağıtıldı.

“Biz dünyada ve ahirette kardeşiz” diyen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bugün Afşin’de, yarın Çorum’da bu kardeşliği tescil ettireceğiz. İnşallah yaralar iyileşene kadar buradayız. Tüm sivil toplum kuruluşlarımız. kuruluşlarımız burada Kamu kurumlarımız burada Çorum Belediyemiz burada Çorumlu hemşehrilerimizin duaları ve iyi dilekleri burada Çorum’un gölü “Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Düşmanlar fırsat vermesin. Şehitlerimiz mübarek olsun. Bu vatan daim olsun. Rabbim devletimizi ve milletimizi helâk etmesin. Tüm hemşerilerimizin Berat Kandilini tebrik ediyorum.”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, “Kadiriniz mübarek olsun. Bu güzel geceyi sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Çok şükür biraz daha normalleşiyoruz. Camimiz ve cemaatimiz kalabalıklaşıyor. İlk günden itibaren buradayız. Devam edeceğiz” dedi. Ne zaman ihtiyaç duysak burada olmak. Allah bir daha böyle günleri göstermesin. “Devlet-millet uyumunun en üst seviyede olduğunu gördük. Allah devletimize zarar vermesin” dedi.

haberbayindir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu