Haber

Bursa’da araç kiralama nedeniyle saldırganı dövüp parasını çalan 4 sanığa hapis cezası

Bursa’da, araç kiralama konusunda kavga ettikleri bir kişiyi dövdükleri, parasının bir kısmını çaldıkları ve görüntülerini kaydettikleri iddiasıyla yargılanan 2’si tutuklu 4 sanık, 2’si tutuklu 4 sanığa, 2’si tutuklu 4 sanık, 2’si tutuklu 4 sanığa, 2’si tutuklu 4 sanığa, 2’si tutuklu 4 sanığa, 2’si tutuklu 4 sanığa, 2’si tutuklu 4 sanık, 2’si tutuklandı. 6 yıl 8 aydan 10 yıla kadar.

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Duran U. ve Melih K. ile tutuksuz yargılanan Yunus Emre K. ve avukatları katıldı. Diğer tutuksuz sanık Muzaffer V. ise duruşma salonuna gelmedi.

Sanıklar daha önceki duruşmalarda yaptıkları savunmaları tekrarlayarak beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, 4 sanığa “Cebir, tehdit veya aldatma yoluyla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Ayrıca heyet, Ahmet Duran U. ile Muzaffer V.’yi “yağma” suçundan 3’er yıl 4’er ay, Melih K.’yi “yağma” suçundan 2 yıl 6 ay, Melih K.’yi ise 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. “yaralama” suçundan aylarca hapis cezası istendi. Kararın açıklanmasının ertelenmesine karar verildi.

Geçen yıl aralık ayında Melih K’nın araç kiralama şirketinden araç kiralayan Cengiz B., Bursa’da kaza yapmış, aracın hasarını karşılamadığı için taraflar arasında husumet çıkmıştı. Şirket ortaklarından Melik K. ve Ahmet Duran U, işyerine getirdikleri Cengiz B’nin parasını çalıp, görüntülerini telefona kaydedip daha sonra bıraktı.

Şikayet üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, Ahmet Duran U, Melih K, Yunus Emre K. ve Muzaffer V.’yi gözaltına aldı. Bu kişilerden 3’ü tutuklandı, Yunus Emre K. ise serbest bırakıldı. Muzaffer V. de yargılama aşamasında serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu