Haber

Çin, Tıbbi Malzeme Üretimini Artırmak İçin Çalışmaları Hızlandırıyor

PEKİN, 26 Aralık (Xinhua) — Çin, COVID-19 yanıtını optimize ederek acilen ihtiyaç duyulan temel tıbbi malzemelerin üretimini güvence altına almak için harekete geçti.

İlaç işletmelerinin kapasite oluşturmasına ve COVID-19’u kontrol altına alacak kilit ilaçların tedarikini sağlamasına yardımcı olmak için Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve ilgili departmanlar, yerel makamlarla işbirliği içinde acil durum işbirliği mekanizmaları oluşturdu.

Bakanlık yetkilisi Zhou Jian, “İlgili şirketler ve kilit destek veren şirketler, destek almak ve üretim faktörlerinde işbirliği yapmak için ‘beyaz listede’ toplandı.”

Covid-19 kontrolü için üç tür ilacın üretiminden sorumlu bir şirket olan Buchang Pharmaceuticals’ın üretim üssünde sekiz üretim hattı günde 24 saat çalışıyor.

Tıbbi malzeme üretiminin yurt genelinde yerel yönetimler tarafından desteklenmesi, hammadde ve enerji temininin sağlanması, yeni üretim hatları kurulması ve işletmelerin tam kapasite ile çalışabilmesi için teknolojik yeniliklerin teşvik edilmesi amacıyla çok sayıda önlem alınmıştır.

Merkezi Çin’in iç kesimlerinde yer alan Hubei eyaletinde bulunan ilaç şirketi Hubei Biocause Heilen Pharmaceutical Limited Company, ibuprofen hammaddesinin günlük üretiminin yüzde 10’a çıkmasıyla birlikte tüm ibuprofen (ateş düşürücü bir ilaç) üretim hatlarının mümkün olan en yüksek üretim seviyesine ulaştığını söyledi. -13 ton.

Ayrıca ilaç dağıtımının daha maksatlı ve makul bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Sağlık kurumları ve yaşlı bakımevleri gibi kilit noktalara tıbbi malzeme dağıtımına öncelik verilecek. Bakanlığın verdiği bilgiye göre önde gelen online eczanelere online ilaç satın alma platformlarını geliştirmeleri için rehberlik ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu