Haber

Doç. Mücahit Küçükyılmaz: Tarihten ders alınmalı hainler de yazılır

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkan Başdanışmanı Doç. Mücahit Küçükyılmaz, tarihin sadece kahramanları değil, hainleri de yazdığını belirterek, tarihten ders alınması gerektiğini belirtti.

Küçükyılmaz, Eğitim-Bir Sen Kumluca Temsilciliği tarafından Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen “Tarihten Bugüne Dersler” konulu söyleşiye katıldı.

Geçmişi iyi bilmek gerektiğini söyleyen Küçükyılmaz, bundan dersler çıkarılabileceğini ve geleceğin doğru inşa edilebileceğini kaydetti.

Küçükyılmaz, Türklerin Anadolu’daki varlığından bu yana çok değerli dersler çıktığını ifade ederek, Küçükyılmaz, bu olaylarda pek çok ihanetin yanı sıra pek çok kahramanlığın da olduğunu ifade etti.

Ülkenin refahı ve kalkınması için adımlar atılırken, yakın geçmişte 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün darbe girişimi gibi hain olayların da yaşandığını hatırlatan Küçükyılmaz, “Tarihi sadece kahramanlar değil, aynı zamanda kahramanlar da yazar. hainler tarafından. Bu ülkede kimin kalkınması için savaştığını, kimseyi incitmediğini yazıyor.” söz konusu.

Küçükyılmaz, söyleşinin ardından kitaplarını okuyucularına imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu