Ekonomi

Güçlü PMI raporları Çin borsalarını destekliyor

Investing.com – Çin ADR’leri, Çin’deki iki değerli iş anketinin COVID-19 ile ilgili kısıtlamaların sona ermesinin ardından dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde faaliyetin arttığını göstermesinin ardından Çarşamba günü piyasa öncesi ticarette yükseldi.

Hem çoğunlukla büyük kamu iktisadi teşebbüslerini takip eden resmi imalat satın alma müdürleri endeksi hem de daha küçük özel sektör imalatçılarını takip eden Caixin PMI, beklenenden fazla yükselerek güçlü büyümenin göstergesi olan seviyelere yükseldi.

Resmi PMI52,6 ile son on yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Caixin PMI Ocak ayında 49,2’den 51,6’ya yükseldi. Resmi imalat dışı PMIÖte yandan daha da artarak 56,3’e ulaştı.

ali baba(NYSE: BABA) ADR’ler Baidu olarak %5,5 arttı (NASDAQ: BİDU) %6,2’lik ADR’ler ve JD.com (NASDAQ: JD) ADR’ler %4,7 arttı.

Burası, Çin’in en büyük inşaat ve teknoloji şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Hong Kong’da. Hang Seng diziniOcak ayının başından bu yana en yüksek günlük karı ile %4,2 arttı.

Ancak elektrikli araç üreticilerinin ADR’leri için durum karışıktı. PMI’lar, dünyanın en büyük elektrikli araç pazarındaki genel talep manzarasının Nio (NYSE: NIO) ADR’ler hayal kırıklığı yaratan dördüncü çeyrek rakamlarının ardından %4,2 düştü.

Li Otomatik (NASDAQ: LI) ADR’ler, mevcut çeyrek ve 2022’nin sonu için beklenenden daha iyi bir tahmindir. çeyrekŞirketin güçlü teslimat rakamları sayesinde %3,8 artışla ters yönde hareket etti.

XPeng (NYSE: XPEV) ADR’ler de piyasa öncesi dönemlerde %0,7 arttı.

Elektrikli araç segmenti, son haftalarda lityum fiyatlarındaki keskin düşüşle bir nebze olsun rahatladı. Bu, bölümün geçen yıl içinde karşılamak zorunda kaldığı pil fiyatlarındaki bazı büyük artışları tersine çevirerek kar marjlarını artırmayı vaat ediyor.

Yazar: Geoffrey Smith

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu