Yaşam

Hakan Meriçliler’den Tanu Okan Anısına “1974 Yılı” Prömiyeri Yapıldı: Yıl 1974

Vigor Kültür Sanat’ın yapımcılığını üstlendiği proje, 15 Haziran’da Dada Salon Kabarett’te ve 24 Haziran’da Urla Barajı’nda seyirciyle buluşmaya devam edecek.

Türk Pop Müziği’nin eşsiz yorumcusu ve sesi Tanju Okan’ın başrolde yer aldığı “Yıl 1974″ün prömiyeri Hakan Meriçliler tarafından çok özel bir projeyle anılıyor. Tanju Okan’ın ilk kez sahneye çıktığı proje, Baba Sahne’deki prömiyeriyle sanatseverlerle buluştu.

Serdar Akkaya’nın liderliğinde senaryosunu, yönetmenliğini, sahnelemesini, seslendirmesini ve anlatımını Hakan Meriçliler’in üstlendiği, yapımcılığını Vigor Kültür Sanat’ın üstlendiği proje büyük ilgi gördü ve gösterinin ardından Meriçliler tarafından ayakta alkışlandı. izlemek

Kostümünden saçına, yürüyüşünden mikrofonu tutuşuna Tanju Okan kılığında sahnede olan Hakan Meriçliler; Kendine has yorumuyla zamansızlığını her daim koruyan ayrılığın ve aşkın müziğini piyanist Berktay Akyıldız eşliğinde canlı performansta seslendirdi. Şarkıların yanı sıra Tanju Okan’ın anıları, dönüm noktaları, aşkları, zevkleri, üzüntüleri ve hayal kırıklıkları samimi bir dille sahneye aktarıldı.

Tanju Okan’ın hayatının heyecan, zorluk ve aşk dolu dönemlerini konu alan projede; Okan’ın en keyifli müziğini bu dönemde yaptığı bilinen mesleğinin en değerli noktası olan 1974’e odaklanıyor.

Tek perdelik oyunda Hakan Meriçliler, “Keşke Çok Sarhoş Olsaydım”, “Kaderim”, “Arkadaşlarım”, “İçkiniz Var Mı?”, “Hayatım Boyunca Seni Sevdim” adlı Tanju Okan’ın unutulmaz anılarının tam ortasında. ‘, ‘Hasret’, ‘Keşke Bilseydim’, ‘Kadınım’, ‘Deniz ve Ay Işığı’, ‘Seni Deli Gibi Sevdim’ adlı şarkılarıyla dinleyicilere eşsiz bir konser sundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

korkut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu