Ekonomi

JPMorgan’a göre piyasalar yumuşak inişten daha iyimser bir senaryoda fiyatlanıyor

JPMorgan (NYSE: JPM ) stratejistler borsadaki düşük yük notlarını ve hisse senetlerinin aşırı değerlendiğine dair görüşlerini yeniden vurguladılar. Piyasaların yumuşak inişten çok daha umut verici bir senaryo doğrultusunda hareket ettiğini; genişlemeye (düşüş yok) ve eş zamanlı mali gevşemeye devam etmek üzere.

Müşteri notunda belirtilen stratejistler:

“Gelişmiş ekonomilere sahip merkez bankalarının yakın gelecekte mali gevşemeye gitmesi mümkün olmasa da, sürekli genişlemeci para politikası (QT) uygulama temel senaryomuz ve makroekonomik yavaşlamanın bir sonucu olarak hisse senedi katsayıları çok yüksek görünüyor.”

Ayrıca, JPMorgan ekonomistleri bu yıl veya 2024’te %65’lik bir sükunet olasılığı öngörürken, Fed’in yumuşak iniş sağlayabileceği konusunda hemfikir değiller.

Bu bağlamda, “düşük değerli, az sahip olunan ve güçlü temel ve teknik faktörlerle desteklenen” emtiaların tercih edilebilir bir seçenek olduğunu belirtiyorlar.

“Bu nedenle, model portföyümüze ağırlıklı olarak muhafazakar bir yaklaşım izliyoruz ve ağırlıklı olarak nakit ve emtia üzerinde pozisyon alırken, hisse senetleri ve krediye karşı düşük yüklü pozisyonlar almaya devam ediyoruz.”

imranliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu