Haber

Kılıçdaroğlu iddiaları yalanladı: ‘Gizli Akşener dosyası’ doğru değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ortaya atılan tezleri yalanladı.

Okuyan, verdiği bir röportajda Akşener ile ilgili bilgileri kapattığını ve bu bilgileri bir yıl önce Kılıçdaroğlu’na belge olarak sunduğunu iddia etti. Bu bilgiler karşısında cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiğini iddia eden Yaşar Okuyan, CHP veya CHP’ye yakın çevrelerin yürüttüğü Kılıçdaroğlu muhalif kampanyalarının arkasında DÜZGÜN Partisi ve Akşener’in olduğunu savundu.

‘ÖYLE BİR ŞEY YOK’

HalkTV’den Fikret Bila’ya konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu iddialar doğru değil. Okur bana Akşener Bey ile ilgili bir belge vermedi” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Böyle bir şey yok. Benim iş anlayışıma uygun değil” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Okuyucu bey zaman zaman beni ziyarete geliyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine cevap veririm. Herhangi bir bilgi ve belge vermemiştir, kamuoyunun dikkatine sunarım.

Milet İttifakı liderleri arasında sanki bir sorun varmış gibi bir hava yaratmaya çalışıyor. Liderler, aralarındaki bağlantıları etkilemek için her şeyi yapıyorlar. Akşener Bey ile aramda bir sorun varmış izlenimi vermeye çalışıyorlar. Akşener Bey ile benim aramda bir sorun yok. Başkanlarla planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Bu her parçadan yapılır. Ancak ben bunları ciddiye almıyorum, Akşener Bey’in de alacağını düşünmüyorum. Biz işimize bakıyoruz.”

İYİ TARAF: MÜŞTERİ HAKKINDA BİR HATA RAPORU VERECEĞİZ

Okuyan’ın iddialarına İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da yanıt verdi. Zorlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir müftünün yalan ve iftiralarından sonra CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak söz konusu kişinin iddialarının tamamen asılsız olduğunu ifade etmiştir. yarın ilgili iftiracı hakkında suç duyurusunda bulunacak.”

ZOR: ELİNDEKİ YÜKSEK DOSYAYI YASAL KURUMLARA SUNMAK ZORUNDA OLACAK

DÜZGÜN Partisi Genel Sekreteri Uğur Poyraz da Okuyan’ın iddialarına tepki gösterdi. Poyraz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Yaşar Okuyan hakkında yarın Ankara Adliyesi’ne gerekli başvuru yapılacak. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener, adli makamlara ifade vermek zorunda kalacak. Her zaman başımızı dik tutan politikasına gölge düşürmek için.” (HABER MERKEZİ)

haberdoganyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu