Haber

Levent Gök’ten Vahit Kirişci’ye: “Birçok eleştiriye konu olan AVM’deki vahşi hayvan vitriniyle ilgili şu ana kadar herhangi bir denetim yapılmadı…

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye Mamak Nata Vega AVM’deki “hayvan vitrini” ile ilgili soru sorarak, “Yaratıcı görüntülerden sonra AVM’deki hayvan vitrini ile ilgili herhangi bir adım atılması planlanıyor mu? Birçok eleştiriye konu olan AVM’deki vahşi hayvan vitrini ile ilgili bugüne kadar neden inceleme ve uygulama yapılmadığını açıklar mısınız?

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Mamak Nata Vega AVM’deki cam alanda bekletilen yabani vaşakları TBMM gündemine taşıdı. Gök, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunarak Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den yanıt istedi. Gök, soru önergesinin gerekçesinde şu değerlendirmelerde bulundu:

“UTANÇ ALANININ KAPATILMASI VE BEKLENEN ZAFER İLE İLGİLİ RESMİ SÜREÇLERİN BAŞLATILMASI”

Ankara Mamak Nata Vega AVM’de faaliyete geçtiği günden bu yana pek çok tartışmaya neden olan “hayvan vitrini” bir skandalla yeniden gündeme geldi. Yabani vaşaklar ve yavruların bulunduğu cam bölmeye fare atıldı. çocuklara manzara gösterildi.”Hayvan sergisi etkinliğinin vicdan ve akıl sınırlarını aştığı açıkça görülmüştür. AVM’deki utanç bölgesinin kapatılarak bu alanda yaşanan vahşetle ilgili resmi işlemlerin başlatılması bekleniyor.”

Gök, Bakan Kirişci’ye şu soruları yöneltti:

“ATIRILACAK ADIMLAR DEĞERLENDİRİLİR Mİ?”

“Sosyal medyada infiale yol açan görüntüler sonrası, konuşmaya konu olan AVM’deki hayvan vitrini ile ilgili herhangi bir adım atılması planlanıyor mu? Açıldığı günden bu yana pek çok eleştiriye konu olan AVM’deki vahşi hayvan vitrini ile ilgili ne kadar uzaklar?Geçtiğinden bu yana alanda sergilenen hayvan sayısı ve türü hakkında bilgi verir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu