Haber

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rusya, Ukrayna’yı günde 10 kez havadan vurdu

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun gün içinde Ukrayna’ya 10 hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Rus ordusunun son gün içinde Harkiv bölgesine bağlı Kupyansk kentinin sivil altyapısına yönelik 6 füze saldırısı düzenlediği, saldırılarda 3 ev ve bir apartman dairesinin hasar gördüğü belirtildi.

Açıklamada, “Düşman Ukrayna’ya 10 hava saldırısı, 10’dan fazla çok namlulu roketatarlarla saldırı düzenledi” denildi. söylendi.

Rus kuvvetlerinin çalışmalarını Kupyansk, Liman, Bahmut, Avdiyivka ve Shahtersk istikametlerinde operasyonlar yürütmeye yoğunlaştırdığına dikkat çekilerek, Rusların büyük kayıplar verdiği ileri sürüldü.

Açıklamada, Rus ordusunun Kharkiv ve Luhansk bölgelerindeki 4 yerleşim yeri ile Donetsk bölgesindeki 2 köye ateş açtığı, Kupyansk ve Limansk istikametlerindeki bazı köylere hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Rus güçlerinin Bahmut istikametinde 15 yerleşim yerini bombaladığına dikkat çekilen açıklamada, “Avdiyivka ve Shahtersk istikametindeki 17 yerleşim yeri saldırıya uğradı.” kelime kullanıldı.

Açıklamada, son 24 saatte Ukrayna hava kuvvetlerinin Rus asker ve teçhizatının ağır olduğu bölgeleri 5 kez, uçaksavar füze sistemini ise 1 kez vurduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu