Haber

Almanya Savunma Bakanı Pistorius: “Ukrayna’nın her türlü desteğe ihtiyacı var”

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı verdiği savaşta her türlü takviyeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Pistorius, Ukrayna’ya gönderilmek üzere Leopard 2 tankları ile Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Augustdorf kentinde zırhlı tank tugayını ziyaret etti.

Tanklarla ilgili bilgi alan ve askerlerle sohbet eden Pistorius, askerlerin tanklarla yaptığı tatbikatı da izledi.

Bu tugayın kullandığı Leopard 2 tanklarının Ukrayna’ya tedarik edileceğine işaret eden Pistorius, gazetecilere verdiği demeçte, “Ukrayna’nın her türlü desteğe ihtiyacı var. Leopard tankları, Ukraynalıların saldırgan Rusya’ya karşı mücadelesinde önemli rol oynayabilir.” dedim.

Tankların Ukrayna’ya gönderilmesiyle buradaki askerlerin eğitim kapasitesinin azalacağını ifade eden Pistorius, askerlere yeni tank ikmal sözü verdiğini söyledi.

Pistorius, “Bunun için zamana ihtiyacımız var. Düzen meseleleri çabuk çözülmüyor,” dedi. dedi.

Pistorius, Almanya’daki zorunlu askerlik tartışmasına da değinerek, “Zorunlu askerliğin kaldırılması bir hataydı. Ancak bu, hemen geri getirilebilecek bir şey değil.” değerlendirmesini yaptı.

Pistorius, şu anda çok fazla para, güç ve zaman gerektiren diğer zor görevlerin aşılması gerektiğini ve bunların ön planda olduğunu belirterek, “Bugün zorunlu askerlik gelse bile önümüzdeki 2-3 yıl içinde bir faydası olmayacaktır. Bunu söylemek zorundayız.” terimleri kullandı.

Almanya 25 Ocak’ta Ukrayna’ya 14 Leopard tankı tedarik edeceğini duyurdu.

haber-suruc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu